logo2_300x150

Motive pentru care copiii se alătură clubului nostru
În general, copii se alătură clubului nostru dintr-o sumedenie de motive, care țin de cele mai multe ori de subiectivismul lor și/sau al părinților. Însă, în general acestea sunt aproximativ cam aceleași, cu diverse variațiuni. Sintetizate, acest motive ar fi următoarele:

În general, copii se alătură clubului nostru dintr-o sumedenie de motive, care țin de cele mai multe ori de subiectivismul lor și/sau al părinților. Însă, în general acestea sunt aproximativ cam aceleași, cu diverse variațiuni. Sintetizate, acest motive ar fi următoarele:

Capătă minti deschise

Prin dobândirea abilităților IT copilul dvs. se poate comporta și mai bine la școală, deoarece tehnologia de învățare îi va deschide mintea și îi va schimba modul de gândire.

 

Capătă dragoste de învățare

Oferindu-i copilului tău posibilitatea de adobândi abilități IT interesante, acesta va găsi că procesul de învățare este provocator, interesant, plin de satisfacții și distracție, deoarece include ceea ce el dorește să învețe.

 

Întâlniri săptămânale și o gașcă de prieteni

Avem o gamă largă de cursuri, și posibilități de întâlnire, însă ceea ce este cu adevărat extraordinar pentru copii este că în cadrul Laboratorului de Info, pe lângă chestiunile care țin de tehnologie, noi punem accent pe spiritul de echipă, pe cooperare, prietenie și dobândirea unor însușiri morale de viață.

 

Întâlniri de weekend

Oferim flexibilitate în ceea ce privește programul cursurilor și al întâlnirilor. De aceea, întâlnirile de weekend sunt o practică foarte răspândită în cadrul clubului Laboratorul de Info.

 

Obțineținerea de certificate

Cursanților li se va elibera un certificat de finalizare la terminarea cu succes a fiecărui curs, care atestă nivelul de cunoștințe dobândit.

 

Învățarea cu experți

Instructorii noștri folosesc scenarii, demonstrații și experiențe din lumea reală pentru a menține cursul interesant și captivant, sunt prietenoși și au o experiență bogată în furnizarea de cursuri copiilor.

Comments are closed!